Sąsiedzka nauczka

A jednak. Impet przegrał z rezerwą Dębu w towarzyskiej potyczce w Wieliszewie. Grano 3 x 30 minut. Po remisowej pierwszej tercji, w pozostałych dominowali gospodarze, wygrywając wysoko i zasłużenie. W 85 min miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego.

Zmiennicy z Wieliszewa też przygotowują się do rozgrywek klasy B. Po roku przerwy spowodowanej wycofaniem się z klasy A, wrócili do rywalizacji o ligowe punkty szczebel niżej. Pod okiem trenera Patryka Kalinowskiego w piątkowy (4.08) wieczór podejmowali Impet. Byli faworytem tej potyczki i temu zadaniu podołali. Kadrowe eksperymenty w szeregach sąsiadów z Łajsk nieco ułatwiły jego realizację.

W sparingu z rezerwą Dębu w łajskim zespole zagrało 19 piłkarzy. Ich mnogość spowodowała, że w grze przyjezdnych zza miedzy było dużo chaosu i widoczny brak zgrania.Mimo kolejnej przegranej swych pupili trener Radosław Uściński nie traci optymizmu. – Test-mecz z Dębem był dobrą okazją do sprawdzenia nowego ustawienia 1-4-2-3-1 – wyjaśnia nowy szkoleniowiec Impetu. – To także możliwość zweryfikowania przydatności kolejnych czterech zawodników testowanych i szansa pokazania się przez tych, którzy do tej pory grali mało lub wcale – dodaje.

Sparing w Wieliszewie zakończył krótką serię letnich meczów kontrolnych rezydentów z ulicy Sikorskiego.

Dąb II – Impet 5-1 (1-1)(3-1)(1-0). Bramka: Mateusz Bańkowski. Asysta Cezary Wrzesiński

Kwiatkowski – Szadkowski, Derbin, Raszkowski, Wasiak, Piłat, Niewiatowski,  Majewski, C.Wrzesiński, Biliński, Bańkowski, Paczkowski, Frelik, Merchel, Gut oraz 4 zawodników testowanych. Trener Radosław Uściński.

Na zdjęciu: treningowa gierka Impetu przed meczem z Dębem II. Wieliszew, 4.08.2023